Nejbližší koncerty

Všechny koncerty
VILA LIVE

VILA LIVE /Připravila jsem pro vás nové album – Lenka Nová: VILA LIVE. Jedná se o záznam koncertu ve Werichově vile z června 2022 plus několik dalších bonusů, které jsme nahráli na koncertech během první poloviny tohoto roku. Album vychází 11.11.2022 a je možné si ho předobjednat i s osobním věnováním zde v obchodě

Můžete se těšit na to nejlepší z mé dosavadní tvorby ve zcela nových aranžích pro komorní koncerty a mít tak možnost slyšet, jak jednotlivé písně uzrály od doby jejich vydání. Koncertní aktivity jsou mojí doménou, a tak věřím, že vydání tohoto alba pro vás bude vítanou novinkou.

Na fyzickém CD najdete záznam koncertu z Werichovy vily, kde mě doprovodil jedinečný klavírista Petr Malásek a špičkový kytarista Josef Štěpánek. V digitálním vydání (iTunes, Spotify, Supraphonline) pak najdete navíc několik bonusů, kde se objeví i výtečný pianista Matej Benko, na basu Rasťo Uhrík, nebo skvělý bubeník Miloš Dvořáček.

VILA TOUR /Nápad na tato setkání se zrodil v zimě v hlubokém lockdownu, kdy jsem velmi intenzivně chtěla zažít něco krásného. A mé myšlenky mě zavedly k propojení krásných, architektonicky zajímavých objektů a mé hudby, plné emocí a příběhů. A právě příběhy jsou linkou, která nás spojuje. Každý z těchto objektů má za sebou velmi zajímavou, často pohnutou historii a nejrůznější lidské osudy stejně, jak je to v mých písních.

Jsou to takové komorní specialitky, kterých odehraju každý rok jen několik a vzhledem k velikosti objektů bude i omezena divácká kapacita. Sama jsem zvědavá, kam nás tato cesta zavede, ta místa jsou často velmi specifická a udělat tam koncert bude často oříšek. Ale kde je vůle, tam se mohou začít dít krásné věci… tak vítejte na cestě za obdivuhodnou architekturou, emotivní hudbou a dobrým vínem.

Na koncertě mě doprovází opět špičkoví muziknati, jeden z nejlepších kytaristů u nás Josef Štěpánek, nebo mladý talentovaný pianista Mikuláš Pokorný. Diváci si kromě hudby poslechnou vše podstatné o historii místa, budou si ho moci v klidu prohlédnout a se sklenku dobrého vína pak nechat doznít celý večer v zahradě rezidence.

VILA TOUR

Album Dopisy

21/3/2020 vyšlo album Dopisy. Termín vydání jsem měla už dlouho naplánován. I přes mimořádnou situaci kolem koronaviru, jsem se rozhodla toto datum dodržet. Jsem přesvědčena, že hudba může v této složité době lidem pomoci a první reakce potvrzují, že jsem udělala správně.

Album bylo inspirováno skutečnými dopisy, které jsem od vás sbírala tři roky. Záměrem bylo vetknout písním autenticitu, intimitu a najít osobní příběhy, které skutečně někdo prožil. Skrze dopisy lidi dokážou snáz a s rozvahou říct co mají na srdci, ať už v dobrém nebo ve zlém. Společně se zkušenými textaři Tomášem Belkem, Lukášem Pavláskem, Vladem Krauszem a Petrem Linhartem, jsme pak posbírané dopisy přetavovali do podoby písňových textů. Většinu z nich jsem zhudebnila s vynikajícím kytaristou Josefem Štěpánkem, který je zároveň jedním z producentů alba.

Základem mého fungování jsou zejména koncerty, proto jsem chtěla, aby i ve studiu kapela nahrávala společně. Kromě již zmiňovaného Josefa Štěpánka, jsem přizvala Petra Maláska, basu nahrál Rasťo Uhrík a bicí Miloš Dvořáček. Producentskou dvojici pak doplnil zkušený mistr zvuku Michal Pekárek. Výsledkem je silné album s výborným zvukem, které je uvěřitelné, plné špičkových instrumentálních výkonů.

Stáhnout nové album dopisy